Хороскопските знаци и минатиот живот – некои водачи, некои учители, а некои родени убијци

111

Овен: Воен водач

Со лидерството, храброста, истрајноста и волјата, несомнено сте биле способни да водите војска. Да не беа вашата импулсивност и хир, тогаш благодарение на вашата мудрост и лидерски квалитети ќе биле владетел на светот. Лидерите не го прифаќаат одговорот „не“, и ова го карактеризира многу прецизно Овенот. Припадниците на овој хороскопски знак ќе сторат се што е можно за да го постигнат она што го сакаат, без разлика колку армии ќе застанат на нивниот пат.

Бик: Уметник

Во минатиот живот имавте многу енергија и креативност. Бикот сака удобност, раскош, убавина и уметност, кои порано не беа многу достапни за обичните луѓе. Имаат златни раце и сакале да создаваат, користејќи боја и глина за да создадете нешто безвременско. Познавањето на естетиката укажува на тоа дека биле уметници во минатиот живот и ги инспирирале другите луѓе со својата уметност.

 Близнаци: Славна личност

Ова се најдружеубивите луѓе во Зодијакот, кои знаат да им угодат на многумина без да направат ништо за тоа. Со сигурност може да се каже дека го зазеле своето место во шоу-бизнисот. Креативни, енергични и интелигентни Близнаците се во можност да привлечат други луѓе како магнети. Тие лесно се здобиваат со популарност и обожавање. Нивното име блескало на билборди неколку пати, а многу двојки се препушале на љубовта со нивните песни.

Рак: наставник

Раковите се познати по својата несебична природа и природната желба да им помагаат на другите. Поради оваа причина, астролозите веруваат дека Раковите биле учители во минатиот живот. Тие се паметни, прилагодливи, тактични и неверојатно трпеливи. Сите овие карактеристики се идеални за работа со деца. Понекогаш се премногу чувствителни, што може да им донесе голема тага, но биле прекрасни учители кои го сакале сите деца.

Лав: Писател

Лавот е секогаш полн со креативни идеи и знае како да ги изрази своите емоции, и лично и на хартија. Дефинитивно припадниците на овој знак биле писатели во минатиот живот. Лавовите секогаш знаат по што копнее нивното срце и тие знаат како да го добијат. Забавата, креативното размислување и самодовербата ги инспирирале да создаваат одлични дела во минатото.

Девица: научник

Благодарение на способноста на Девицата да анализира, да пресметува и да размислува за мали нешта, припадниците на овој знак биле научници во нивниот последен живот. Нивните мисли, идеи и разбирање за различни гледишта се оние што им помогнале да создадат нови случувања. Секогаш обрнуваат внимание на деталите, анализираат сè внимателно и темелно.  Дефинитивно биле научник кој бил желен да им помогне на другите луѓе и се обидувал да им го олесни животот.

Вага: Судија

Вагите имаат вродено чувство за правда, рамнотежа и хармонија. Тие беа судии во минатиот живот, бидејќи оваа професија одлично им одговара. Подготвени се да се откажат од своите потреби со цел да одржат мир и хармонија и едноставно да ги сакаат луѓето. Способноста правилно да судат не значи дека никогаш не сте згрешиле и не го прекршиле законот, но барем го направиле тоа во корист на другите.

Шкорпија: Убиец

Мистериозни, дипломатски, манипулативни, Шкорпиите може да изгледаат смирено и собрано, но знаеме што се крие зад оваа маска. Може да бидат опасни и немилосрдни ако ги испровоцираат и немаат милост. Кога ви плаќале да ја завршите валканата работа, вие секогаш сте го правеле тоа правилно и никогаш не сте пропуштиле.

Стрелец: Воин

Слободата е света за нив и во времето на ропството, војните и сиромаштијата, тие биле воин кој не штедел стрели во борбата против злото. Не можат да останат долго на едно место и секогаш копнеат по авантура, но во минатиот живот имале цел за која се бореле. Покрај физичката борба, вие би можеле да бидете воин или борец во интелектуалниот свет, залагајќи се за идеја. Нивниот  оптимизам и храброст инспирирале многу луѓе да го променат својот живот на подобро.

Јарец: шеф 

Нема хороскопски знак што може да се спореди со Јарецот во напорна работа. Нивниот живот е работа, постигнување цели, вмрежување и склучување договори. Логично, рационално и секогаш мирно, знаат како се прават работите и не се предаваат се додека не го постигнат својот пат. Биле на позиција на шеф во минатиот живот, бидејќи тоа отсекогаш била целта на целиот ваш живот.

Водолија: Доктор

Во минатиот живот, вие бевте личност кон која многумина се обраќале за помош. Дарежливоста и хуманиот пристап, и помогнале на Водолијата да се грижи за другите, особено кога им е потребен третман. Тие сте прогресивни и независени и сакале да научите подобро да разберат како работи човечкото тело и да ги разбере проблемите на сите. Може да гледаат 10 години напред и благодарение на овие квалитети успеале да научите како да дијагностицирате и  да лекуваат пациенти.

Риби: Филозоф

Отсекогаш лебделе во облаците, замислувајќи фантастични светови и други реалности. Сакаат да учат и имаат добро развиена интуиција, па затоа одлучиле да и го посветат животот на филозофијата. Во својот минат живот, секогаш ги поставувале прашањата: кои сме ние, која е нашата цел во животот, што е добро и зло. Воделе мошне осамен живот за да ги пронајдат одговорите со кои биле окупирани. Сакале да го променат светот на подобро и тежнееле кон знаење кое ќе им овозможи да стекнат мудрост.