Хорор во соседството:Мајка упасена откако ја врзувала малолетната ќерка за хранилката, ја исфрлала на тераса

120

Основното јавно обвинителство Панчево во соработка со ПУ Панчево го лиши од слобода Ј.М. (32) од Панчево за сторено кривично дело семејно насилство.

Осомничената е обвинета дека во периодот од декември 2022 до 21 март годинава ја малтретирала нејзината малолетна ќерка во семејниот стан во Панчево, навредувајќи ја, нарекувајќи ја со погрдни имиња, и ги врзал рацете во хранилката и ја исфрлила на тераса, пренесе Нова.рс.

По наредба на дежурниот заменик на ОЈТ Панчево, одреден е притвор на Ј.М. во времетраење од 48 часа и со кривична пријава ќе биде задржана на распит како осомничена.