Хитот на Чола одекна на аеродромот во Ница: За журка се доволни клавир и расположен бенд/ВИДЕО

362
Здравко Чолиќ немаше да биде тоа што е ако зад себе немаше врвен бенд. А, кога во него има мајстори на нивната работа, лесно е да се направи забава и надвор од сцената.Како дел од нивната европска авантура, бендот неодамна застана во Ница.

На аеродромот чекаа да се качат на нов лет, а за да помине времето „удија“ на песна.

Главниот збор на пијано го водеше Слоба Драговиќ, а целата сала ја пееше „Ти можеш се“.

Чолиќ видеото го објави и на својот Инстаграм профил, а неговите следбеници беа воодушевени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zdravko Čolić (@zdravko.colic)