Харадинај: Можно е Рама, Тачи и Вучиќ да договарале поделба на Косово

64
Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави денеска дека постојат основани сомневања дека албанскиот премиер Еди Рама и претседателите на Косово и Србија, Хашим Тачи и Александар Вучиќ, правеле планови за поделба на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.