Напаѓачот на Питерборо, Џонсон Кларк-Харис е суспендиран на четири натпревари и казнет со 5.300 фунти за коментари на социјалните мрежи што ги објавил пред речиси девет години. Кларк-Харис има 27 години, а коментарите ги напишал помеѓу 27 октомври 2012 година и 6 март 2013 година, кога имал само 18 години. Тој, исто така, ќе мора да помине низ едукативна програма бидејќи коментарите биле навредливи по природа, поврзани со ставовите за сексуалната ориентација.

Во тоа време играше за истиот клуб, но беше надвор од првиот тим. Подоцна играше за голем број англиски пониски лиги, а се врати во Питерборо летото 2020 година, за што постигна два гола на осум натпревари во Чемпионшип оваа сезона.