Фратези ќе го глуми СМС

42
epa10177792 Sassuolo's Davide Frattesi jubilates after scoring during Italian Serie A soccer match US Sassuolo vs Udinese Calcio at Mapei Stadium in Reggio Emilia, Italy, 11 September 2022. EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Предводникот на римскиот калчолигаш Лацио, Маурицио Сари, испрати јасна порака до раководните лица дека мораат под итно да купат фудбалер кој ќе биде замена за српскиот интернационалец Сергеј Миленковиќ-Савиќ. Популарниот СМС ќе биде продаден за време на летниот преоден рок, а Сари сака негов наследник да биде фудбалерот на Сасуоло, Давиде Фратези, кој е проценет на околу 30 мил. евра.