ФОТО: Шкендија го понижи Вардар сред Скопје

40

Премиерниот натпревар од 9. коло во македонската Прва фудбалска лига, дерби пресметката на националната арена „Тодор Проески“ помеѓу вечните ривали Вардар и Шкендија, заврши историски триумф на гостинот од 5:1.

Актуелниот шампион прв дојде во водство со погодокот на Јован Попзлатанов, но Шкендија направи целосен пресврт со погодоците на Флорент Рамадани, Валон Ахмеди (2), Бесарт Ибраими и на Торте.

ФОТО: П.Стојановски