Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи првиот официјален тренинг на стадионот „PGE Narodowy“ во Варшава каде утре со почеток во 20:45 часот ќе го одигра квалификацискиот дуел против селекцијата на Полска.

ФОТО: П.Стојановски