ФОТО: Жените лудуваат по најзгодниот пластичен хирург во Србија

368

Младиот хирург Василије Вујовиќ (34) откри како се бори со женските понуди и дека во Србија најголем дел од операциите се прават на припадничките на понежниот пол, пишува Мондо.

Во 2017 година, британски Дејли Мејл го прогласи Василија за најзгодниот пластичен хирург на светот, а за него жените се неверојатно „убави“.

Василије е специјалист по пластична, реконструктивна и естетска хирургија. Роден е 1988 година во Белград, каде што има и своја ординација.

Жените не можат да одолеат на острите црти на лицето на Василије, широката насмевка и издлабеното тело. Но, на нивно големо жалење, тој е оженет и има син. Спортот е одговорен за неговата атлетска градба.

Василије кога бил помлад тренираше атлетика и кикбокс, а може да се пофали и со црн појас во аикидо. Некогаш во едно интервју изјавил дека отсекогаш сакал да стане доктор и дека е првиот во семејството што го направил тоа.

„Иако звучи како клише, имав визија дека сакам да бидам хирург“, рече тој тогаш.

Василије откри и дека мажите во Србија доаѓаат на клиника за зголемување и корекција на усните, но нивното главно барање е помал нос.

Кога станува збор за тоа како се снашол со понудите кои ги добива од понежниот пол во текот на кариерата, вели дека морал да научи да се справува со тоа и да одолее на искушенијата.

“Човек треба да научи да се справува со тоа, мора да се спротивстави на искушението. Од тебе се очекува многу во секој момент, во секоја сфера од животот. Тешко ми е тоа, но сето тоа може да ти ласка и да те импресионира, само треба да научиш да се справуваш со тоа. Најважно е што знаеш да правиш и што имаш во главата, особено во работата што ја работам“, рече Василије. пред неколку години.