ФОТО: Вардар му се реваншира на Еурофарм Пелистер 2

121

Бранителот на тронот, тимот на РК Вардар, сосема очекувано со убедливи 32:20 го декласираше составот на Еурофарм Пелистер 2 и на тој начин „црвено-црните“ му се одмаздија на ривалот за поразот во првиот круг од натпреварувањето, кој е единствен на „вардарци“ во досегашниот дел од сезоната.

Дибиров беше најефикасен во победничкиот тим со седум гола, по четири постигнаа Моралес и Оливие Нијокас, додека по четири погодоци за Еурофарм Пелистере 2 реализираа Петровиќ и Арсеновски.

ФОТО: П.Стојановски