ФОТО: Вардар го освои Велес

34

Единствениот саботен натпревар од 12. коло во македонската Прва фудбалска лига, дуелот во Велес помеѓу екипите на Борец и Вардар, заврши со триумф на актуелниот шампион од 2:0.

„Црвено-црните“ дојдоа до посакуваните три бода со погодоците на Јован Попзлатанов и Матеј Цветковски.

ФОТО: П.Стојановски