Фирмино уште се надева

44
epa10142618 Liverpool's Roberto Firmino in action during the English Premier League soccer match between Liverpool and Bournemouth at Anfield in Liverpool, Britain, 27 August 2022. EPA-EFE/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Агентот на бразилскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Роберто Фирмино, откри дека неговиот клиент сака и во следната сезона да престојува на „Енфилд“. Искусниот напаѓач на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а преговитите околу продолжувањето на соработката се во прекин затоа што клупските челници се уште не одлучиле што ќе прават со Бразилецот.