Фернандеш не е оптимист

155

Близок извор до таборот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, откри дека португалскиот интернационалец Бруно Фернандеш, сериозно размислува за промена на клупската средина. Одличниот играч за врска е загрижен поради фактот дека Јунајтед повторно нема тим кој може да ја освои шампионската титула и затоа ги разгледува и опциите за преселба во редовите на Барселона, Реал (М) или Јувентус.