Одделение за прекуграничен криминал и миграции Скопје поднесе кривична пријава против С.Р.(46), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 26.06.2021 пријавениот, на Граничен премин „Меѓународен аеродром“ Скопје, приложил фалсификуван негативен ПЦР тест како вистински.