Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност и потопло преку денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури ќе се движат од минус шест до еден, а дневните од шест до 17 степени.

Во Скопје ќе биде претежно сончево со утринска температура од минус два и дневна до 14 степени.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и топло време со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен јужен ветер.