„Реки“ низ улиците носат СЕ ПРЕД СЕБЕ: Силно невреме во Хрватска направи хаос/ВИДЕО

764

Хрватска денеска ја погоди страшно невреме. По улиците на општина Чачинци во Вировитско-подравинската жупанија, течат „реки“ предизвикани од силните дождови кои носат сѐ пред себе.

Како што јави локалното Радио Ораховица, покрај бројните улици, поплавена е и градинка, покрај која има фудбалско игралиште, јавува „Блиц.рс“.

Потопени се патиштата и шумите во селата.