Украден Ролекс на француски градоначалник пронајден во златарница во Тирана

73

Украден часовник Ролекс на градоначалник на општина во Франција, албанската полиција го пронашла во златарница во Тирана.

Часовникот кој бил ставен на продажба во златарницата бил украден пред неколку години.

При претрес во куќата на сопственикот на златарницата полицијата пронашла и огнено оружје.

Други детали околу овој случај нема.