Ужас во Охрид: Девојка паднала од зграда

453

Охридската полиција информира дека во саботата околу 13.20 часот било пријавено дека на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала Н.К.Д.(29).

Девојката веднаш била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош.

Се работи на расчистување на настанот.