Американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека вчера примил „многу топло писмо“ од севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун.

Тој писмото го нарекол „прекрасно“.

Трамп очекува да се случи нешто убаво со Пјонгјанг, но не соопшти повеќе детали.