Трамп делеше бесплатни пици и сe потпиша на градите на атрактивна русокоса/ВИДЕО

151
Фото: screenshot X Steven Steele

Доналд Трамп среде кампањата одвои време за да им подели пица на своите поддржувачи, па дури и потпиша маица на една девојка.

Трамп беше снимен како им дели пица на ентузијастичките поддржувачи во Kathy’s Treehouse Pub & Eatery во Бетендорф, кои скандираа „Го сакаме Трамп“.

Видеото беше споделено на Х, а во локалот се собраа повеќе од стотина луѓе, пишува Јутарњи.хр.

Добро расположениот Трамп делеше бесплатна храна и може да се слушне како му вели на ентузијастичкиот поддржувач: „Земи, човеку“.

Освен што им подели пици на навивачката толпа, Трамп успеа да израдува и една ентузијастичка келнерка.

Имено, тој и се потпишал на горниот дел од кошулата, а потоа и на подлактицата.

“Многу ни е чест што те имаме тука, ти благодариме многу. Те сакаме. Татко ми е твој фан број еден како и сите ние”, одговори атрактивната русокоса.

Инаку, ова не е прв пат Трамп да дојде во ресторан и да им се обрати на своите поддржувачи.

Во април, тој застана во локалната пицерија по долгиот говор во Форт Мајерс, каде што ги праша фановите дали сакаат да уживаат во парчето кое тој веќе го гризнал.

Поранешниот претседател го посети и култниот кубански ресторан Версај, откако се појави пред федералниот суд во Мајами во јуни и понуди да купи оброк за секој што случајно ќе се најде таму.