Том Хенкс: Веќе сме дома и не излегуваме никаде

58

Актерот Том Хенкс, по две седмици во карантин во Австралија, се врати во својот дом во Лос Анџелес, па на Твитер сподели како се чувствува oткако кај него и неговата сопруга Рита Вилсон беше дијагностицирано присуство на коронавирусот.

Во Австралија претходно, Хенкс снимаше биографски филм за Елвис Присли.

„Здраво на сите… Ние сме дома, и сега заедно со цела Америка нема да излегуваме никаде. Ви благодарам на сите кои се грижеа за нас во Австралија. Нивната помош го овозможи нашето враќање во САД. И голема благодарност на сите за позитивните пораки. Тоа беше многу важно за мене и за Рита”, напиша глумецот на Твитер.

Тие двајца беа меѓу првите познати личности заразени од коронавирус. По нив следеа Идрис Елба, Олга Куриленко, Пласидо Доминго и други.

Извор:МИА