Тијана маестрална како Цезар во ТЛЗП!

25

Тијана уште еднаш ја покажа својата маестралност и ги собра сите комплименти во шоуто  „Твоето лице звучи познато“ . Имено, нашата овогодинешна претставничка во вчерашната епизода го имитираше Цезар и беше брилијантна, иако имаше тешка задача пред себе.

-Ова не беше лесно и ова што го слушав беше одлично, рече Андрија.

-Колку што ме служи сеќавањето, твојата мајка е оперска пејачка, си имала од кого да научиш. Твојот настап беше идентичен како од Евросонг. Беше одлична, сите честитки, рече Александра.

Погледнете го нејзиниот настап: