„Тина Тарнер едноставно најдобра“ – Светските ѕвезди се збогуваат со кралицата на рокот, обожавателите палат свеќи пред нејзиниот дом/ФОТО

Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст во својот дом во близина на Цирих во Швајцарија Швајцарија, соопшти портпаролот на светската легенда. Бројни јавни личности се збогуваат со познатата пејачка. Нивните пораки се полни со љубов и благодарност. “Едноставно најдобра. РИП Тина Тарнер. Те сакав и те сакам. Ти благодарам. Божји благослов”, напиша актерката Сара Џесика … Продолжи со читање „Тина Тарнер едноставно најдобра“ – Светските ѕвезди се збогуваат со кралицата на рокот, обожавателите палат свеќи пред нејзиниот дом/ФОТО