Тело извајано и без мани: Зошто Ирина Шајк е најбараниот модел во светот/ФОТО

1846
EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Манекенката Ирина Шајк уште еднаш докажа зошто ја сметаат за најбараниот модел во светот.

Ирина на својот официјален профил на Инстаграм го разголи своето беспрекорно тело, а тоа го направи позирајќи во минијатурно бикини.

Како фотѕграфијата  да не е доволна, таа објави и видео со посебен осврт на стомачните облини и долниот дел од бикинито.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by irina shayk (@irinashayk)

Инаку, Ирина има 37 години.

По раскинувањето со актерот Бредли Купер во 2019 година, со кого има ќерка, таа досега не успеа да најде сродна душа.