Дома МАКЕДОНИЈА Тачи: Желбата на СДСМ е влада без ДУИ

Тачи: Желбата на СДСМ е влада без ДУИ

55

Тачи рече дека е подготвен да соработува и со ДУИ, но под еден услов.

ДУИ не е мој противник, подготвен сум да преговарам со нив и да соработувам ако прифатат да бидам вицепремиер, рече Тачи.

Лидерот на ДПА рече дека лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села и лидерот на ДУИ Али Ахмети соработуваат против него.

Во гостувањето на ТВ21 во дебатниот магазин „ClickPlus”, лидерот на ДПА упати сериозни обвинувања за почитичката партија Алтернатива. Рече дека таа партија која се финансира од сомнителни извори, нешто од Турција, нешто од Иран.