Србија зафатена од страшно невреме (видео)

215

Ужасно невреме вечерва погоди повеќе градови во Србија. Метеоролозите најавија влошување на времето, ама не можевме ни да сонуваме дека ова не очекува. Во неколку градови, малку е да се каже, такаречи владее вонредна состојба во невремето на кое не му се гледа крајот, пишува курир.рс.
Поројниот дожд брзо беше заменет со град чии топчиња се со пречник и до еден сантиметар.

Во Ивањица град паѓал околу дваесетина минути, а силни врнежи и град со големина на лешници околу 19 часот го погодиле Чачак и направиле штета во околните села.

Твитер беше опсипан со неверојатни снимки: