Страотен момент на удар на гром над Солун/видео

1050

Градот Солун во Грција, синоќа исто така беше погоден од силното невреме, кое однесе седум животи на Халкидики.

Видеото снимено со телефон, го покажува страотниот момент на удар на гром во зграда во центарот на Солун.

Да потсетиме, најмалку седум луѓе, од кои шест туристи и еден локален рибар, настрадаа во краткотрајната бура која во средата навечер ја погоди Северна Грција.