Спасовски очекува брза екстрадиција на Палевски

793

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на вечерашната прес-конференција потврди дека во Турција, во градот Бали Кесир е уапсен Љупчо Палевски-Палчо, осомничен за грабнувањето и убиството на Вања Ѓорчевска и убиството на велешанецот Панче Жежовски.

Палевски е уапсен како резултат на соработката помеѓу македонската и регионалните полиции