Со солзи, лелеци и изрази на сочуство погребана е славната Марина Туцаковиќ

495

Денес во Белград, пред некое време, погребана e славната хитмејкерка Марина Туцаковиќ која почина од рак на дојка и инфекција на коронавирусот.            Големата Марина е погребана покрај нејзиниот син Милош, но сепак не во Алејата на Великаните, како што беше најавено.

Погребот предизвика огромен интерес и ако семејството сите ги замоли да не доаѓаат бидејќи Марина беше таква, додека беше жива остави порака од нејзината смрт да не се прави медиумски настан.

Како и да е, овој погреб собра и голем број популарни музичка имиња со кои Марина имаше соработка. На тоа едно тажно место се најдоа и Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Јеца Карлеуша, пејачките кои не се трпат, но од Марина се простија во болен лелек.

И двете се појавија во црно криејќи ги уплаканите очи со црните очила за сонце.  Цеца донесе огромен венец со бели ружи, додека Јелена со гласно плачење излезе од капелата…..(Фото:Инстаграм, “Курир.рс“, М.Јовановиќ, ФБ, Јутјуб…)