Со Жоржињо по титулата

93
epa10231073 Jorginho of Chelsea celebrates after winning the English Premier League soccer match between Chelsea FC and Wolverhampton Wanderers in London, Britain, 08 October 2022. EPA-EFE/DANIEL HAMBURY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Репрезентативецот на Италија и сега веќе поранешен фудбалер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жоржињо, и официјално е претставен како последна зимска аквизиција на лутиот градски ривал, тимот на Арсенал. За да ги осигурат услугите на искусниот играч за врска, популарните „топчии“ мора да одвојат околу 15 мил. евра, а тој се обврза да остане на „Емирати“ до 2024 година.