Сопственикот на автобусот по несреќата во Хрватска: „Не ме мачете мојот живот е уништен“

Сопственикот на полскиот автобус кој во саботата имаше тешка сообраќајна несреќа во која загинаа 12 лица, а 32 се повредени, вели дека е во шок и дека животот му е уништен. Тој тврди дека автобусот бил исправен и ги поминал сите технички тестови. „Единаесет лица загинаа на лице место, а дванаесеттиот почина во операционата сала. … Продолжи со читање Сопственикот на автобусот по несреќата во Хрватска: „Не ме мачете мојот живот е уништен“