Совршен домашен сладолед приготвен за 10 минути:вкусот зависи од вашето моментно расположение

43
Сакате да се разладите, ама не ви се излегува по горештиниве? Овој сладолед за кој се потребни само две состојки е вистинското решение за вас.
Потребно е:
  • 400 мл слатка павлака
  • 350 мл кондензирано млеко
Сладолед 1: Нугат со чоколадо
Додадете 2-3 лажици крем нугат и скршете го чоколадото.
Предлог за Сладолед 2 : Орео сладолед
Во основната мешавина додадете малку шеќер во прав и скршете ги орео бисквитите.
Предлог за сладолед 3: Сладолед со вкус на чизкејк
Изблендирајте неколку јагоди и додадете ги во сладоледот и потоа додадете неколку лажици мелени бисквити.