Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди

31

Од утре следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 11 до 20 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од недела ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер и ќе има локални врнежи од дожд.