Дома МАКЕДОНИЈА Систина го изведе Боки 13 на суд за долг за операција

Систина го изведе Боки 13 на суд за долг за операција

91

Денешното рочиште на кое Систина бара 634.251 денари отштета за долг направен од обвинетиот во случајот со рекетот Бојан Јовановски-Боки 13 е одложено откако е откажано полномоштвото на адвокатот на тужениот.

Долгот од над 10 илјади евра е врз основа на неплатена операција во клиниката Систина, во која сопственички врски има и сведокот за рекетот Орце Камчев.

Расправата е одложена за 20-ти декември.