Синди Крафорд за бракот со Ричард Гир: Поради љубовта се прилагодував, не бев јас!

212

Повеќе од 30 години откако се венчаа, Синди Крафорд се навраќа на нејзиниот краткотраен брак со Ричард Гир.

Во неодамна објавената документарна серија на Apple TV+ „Супермодели“, 57-годишната икона на модната писта зборуваше за бракот кој беше склучен во 1991 година, а три години подоцна се „распадна“.

Синди се омажи на 22 години.

„На почетокот на врската, кога сте млада жена, велите: „Сакаш бејзбол? Сакам бејзбол. „Дали навистина сте заљубени во тибетскиот будизам? Можеби и мене ми се допаѓа. Ќе го пробам тоа’. Подготвени сте да се прилагодите на тоа во кого сте заљубени“, додаде Крафорд.

„Тој беше постар, па јас бев како во вториот круг и повеќе не ги правев истите модни работи, не бев јас“, продолжи Синди.

Ќе ги памети Оскарите во 1991 година, кога за прв пат присуствуваше на церемонијата.

„Ако одам на Оскарите, подобро е да бидам вистински супермодел. Кога се појавив во тој црвен фустан, мислам дека беше малку како „Модата се врати на Оскарите“, рече Синди.