Се бара купец за Озил

82
Лондонскиот премиерлигаш Арсенал ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да се ослободи од услугите на германскиот интернационалец, Месут Озил.
Менаџерот на „топчиите“, Унаи Емери, не крие дека е незадоволен од формата на искусниот играч за врска и веќе има дадено зелено светло за негова продажба или позајмица.
Причина плус за прекин на соработката е и фактот дека Озил има неделна плата од 350.000 фунти.