Се бара купец за Варан

61
epa10365827 Raphael Varane of France (top) celebrates with teammates after the 1-0 scored by Theo Hernandez of (front-R) during the FIFA World Cup 2022 semi final between France and Morocco at Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, 14 December 2022. EPA-EFE/Ronald Wittek

Близок извор до таборот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, откри дека раководните лица сакаат за време на зимскиот преоден рок да се ослободат од услугите на францускиот интернационалец Рафаел Варан. Моментално, најголем интерес за неговите услуги покажуваат челниците на германскиот гигант Баерн (М), но тие сакаат прво да го позајмат до крајот на актуелната сезона.