Северина во бикини ја штити природата од пустош/ФОТО

259

Атрактивната хрватска пејачка Северина Вучковиќ, на покана на новинарот и писател Борис Дежуловиќ, ќе оди на, како што напиша на Инстаграм, најдобриот фестивал досега.

„На фестивалот на бесправно градење и пустошење на природата во Вруја. Сè ќе биде убаво и весело на фестивалот. Дојдете на најдобриот фестивал во Хрватска на 2 јули. Понесете капа и заштитен фактор… Е, да и костим за капење“, напиша Севе во описот на фотографијата на која блеска во костим за капење, што значи дека веќе се подготвува за фестивалот и за одбрана на природата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)