Себастијан Курц ја објави првата фотографија со својот син и го откри неговото име/ФОТО

489

Лидерот на Австриската народна партија (ОВП), и поранешен канцелар, Себастијан Курц, на Инстаграм ја објави првата фотографија со новородениот син и го откри неговото име.

„Ви благодарам на сите за честитките по повод раѓањето на нашиот син Константин. Многу сме среќни и уживаме заедно“, напиша Курц во описот на фотографијата на која со својата девојка Сузан ја држат раката на својот син.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sebastian Kurz (@sebastiankurz)