Натпреварите во скејтборд за првпат ќе бидат дел од олимписката програма, па така на Игрите во Токио, во женска конкуренција, ќе се натпреварува и сексапилната Бразилка, Летиција Буфони.

Летиција ја краси одличната вештина на скејтбордот, но и привлечниот изглед, а кога ќе се искомбинираат двете работи, се создава неверојатна слика која може да ѝ донесе и илјадници коментари и лајкови на социјалните мрежи.

Токму на тој начин, Летиција знае како да ги измами своите следбеници, па затоа, нејзините фотографии на социјалните мрежи, често изгледаат предизвикувачки за бројните фанови, а не изостануваат ниту убавите коментари.