Сакам Конте да остане во Тотенхем

34

Капитенот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Хари Кејн, призна дека сака и во новата сезона да соработува со трофејниот италијански стручњак, Антонио Конте.

  • Има уште работа да се направи, но напредокот дефинитивно е забележлив откако дојде Конте. Тоа кажува дека може многу да се направи за кратко време, но останува да видиме што ќе се случи на лето. Се надеваме дека ќе научиме многу со него. Навистина немам поим за неговата иднина, да бидам искрен, тоа е негова одлука. Откако дојде, тој работеше напорно, тој е одличен човек, тој е страствен и што и да одлучи, ние ќе го почитуваме тоа. Колку што сум јас загрижен, уживам што сум овде и знам дека другите момци сакаат да работат со него подеднакво. Би рекол дека сум негов голем обожавател, добро се согласуваме и би било одлично за клубот да остане. Сепак, ќе разговара со клубот и ќе одлучи, изјави Кејн.