Сабицер како „петел“

20

Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем е на добар пат да излези како победник во трката по услугите на австрискиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш РБ Лајпциг, Марсел Сабицер. Одличниот играч за врска веќе ги информирал раководните лица на германскиот клуб дека планира да ја промени клупската средина на крајот од актуелната сезона. Неофицијално, популарните „петли“ се подготвени да одвојат околу 35 мил. фунти за неговото обештетување.