Роналдо да ви каже кој е најдобар

151

Иако има играно со многу фудбалски ѕвезди, легендарниот репрезентативец на Бразил, Луис Назарио да Лима Роналдо, откри дека според него, Зинедин Зидан е најдобриот фудбалер со кого ја делел соблекувалната.

  • Зидан е најдобриот фудбалер со кој сум играл и тренирал. Сега Зидан е тренер кој освои три титули по ред во Лигата на шампиони. Денес се прашувам: Кој е подобар? Зидан како играч некогаш, или Зидан како тренер денес? Не го знам одговорот на тоа прашање, изјави Роналдо.