Роналдо го удри синот со пехар (видео)

125

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо за време на церемонијата на доделување на наградата во Серија А од невнимание го удри својот син Кристијано Роналдо Јуниор со трофејот кој го држеше во раце.

Ова се случи синоќа по натпреварот од 37. коло од шампионатот на Италија, на кој „бјанко-нерите“ одиграа 1:1 со Аталанта.

Јувентус од поодамна стана шампион на Сериа А, осми пат по ред.

Клубот во пресрет на последното коло е убедливо прв со 90 бода.