Родители од Неготино донеле починато бебе во болница, ќе се врши обдукција

76

Бебе на возраст од околу пет месеци, без знаци на живот вчера било донесено во Итната медицинска служба во неготинската болница. Телото било дадено на обдукција.

– На 28.11.2023 во 09.00 часот во ОВР Неготино, од Итна медицинска помош Неготино пријавил дека кај нив од родителите било донесено неколкумесечно бебе од Неготино без знаци на живот. Лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција – известија од СВР Велес.