Рајс сака кај градскиот ривал

101
epa09906629 Declan Rice of West Ham warms up ahead of the English Premier League soccer match between Chelsea FC and West Ham United in London, Britain, 24 April 2022. EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Вест Хем откри дека капитенот, Деклан Рајс, веќе ги информирал раководните лица дека сака да ја промени клупската средина или во јануари или за време на летниот преоден рок. Репрезентативецот на Англија, кој е проценет на околу 80 мил. фунти, исто така ги информирал раководните лица дека би сакал да биде продаден на градскиот ривал Арсенал.