Рапфиња добродојден на „Стемфорд Бриџ“

63
epa10471323 FC Barcelona's striker Raphinha (L) and midfielder Sergi Roberto (R) react during the Europa League playoff, first leg soccer match between FC Barcelona and Manchester United, in Barcelona, Spain, 16 February 2023. EPA-EFE/Alejandro Garcia

Лондонскиот премиерлигаш Челзи со голем интерес ја следи ситуацијата околку бразилскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Рапфиња. Раководните лица на Барса не кријат дека не се премногу задоволни од играта и ефектот на крилниот напаѓач и затоа ќе ја разгледаат и опцијата за негова продажба доколку официјалната понуда за обештетувањето не биде помала од 60 мил. евра.