Пулишиќ е во фокусот

71
epa09940841 Kalvin Phillips (L) of Leeds in action against Christian Pulisic (R) of Chelsea during the English Premier League soccer match between Leeds United and Chelsea FC in Leeds, Britain, 11 May 2022. EPA-EFE/ANDREW YATES EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Италијанскиот калчо гигант Милан со големо внимание ја следи ситуацијата околу американскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Кристијан Пулишиќ. Искусниот играч за врска ќе биде еден од многуте фудбалери кои ќе си заминат од „Стемафорд Бриџ“ за време на летниот преоден рок, а челниците на Милан се подготвени да одвојат околу 20 мил. евра за неговото обештетување.