Покрај тоа што има совршено тело, италијанската новинарка Флоријана Месина е голем фан на калчолигашот Наполи.

Пред извесно време, таа ја покажа својата поддршка кон тимот, појавувајќи се во бел костим за капење со логото на тимот.

Секако, со таква поддршка играчите на Наполи даваат се од себе за успех на тимот.

Провокативната спортска новинарка ужива во 722.000 следбеници на Инстаграм, кои постојано ги предизвикува со жешки фотографии.

Најновите објави на Месина, на кои во прв план се нејзините гради, за кратко време собраа илјадници лајкови.