Приведен новинар поради транспарентот со обесена кукла со ликот на Вучиќ на протестот „Србија против насилството“

1135
Српскиот новинар Бошко Савковиќ е приведен под сомнеж дека на протестот „Србија против насилството“ што се одржа во саботата носел „обесена кукла со ликот на претседателот на Србија Акендар Вучиќ“.

Оваа информација jа потврди адвокатот на Савковиќ за N1.

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ сподели на Твитер фотографија од петтиот протест против насилството на која се гледа транспарент од кој виси кукла со ликот на Александар Вучиќ на бесилка.